2018. október 10., szerda

Jóból még jobbat!

A szabadságok után a hétköznapokba visszatérve sokan igyekeznek mielőbb felvenni a fonalat és ott folytatni a munkát, ahol abbahagyták. De vajon elég, ha ezzel a céllal látunk neki a feladatainknak, vagy a már bevált, jól működő dolgokon is változtatnunk kell?

A Lovak azt tanítják, hogy igen, változtatnunk kell, soha nem „borítékolhatjuk előre”, hogy onnan folytathatjuk a munkát, ahol abbahagytuk. Lehet, hogy újra át kell ismételni a korábbiakat, de az is lehet, hogy a vártnál gyorsabban tudunk továbblépni. Előfordulhat, hogy időközben változtak a körülmények, akkor ehhez is alkalmazkodni kell. A minket körülvevő világ állandóan fejlődik, ezért, ha nem akarunk lemaradni, lépést kell tartanunk vele.

Ez egyben komoly vezetői dilemmát jelent:
  • miként és mennyit változtassunk az eddigi jól bevált gyakorlaton?
  • Kit vonjunk be az „újratervezésbe”?
  • Milyen irányba lépjünk tovább?
  • Hogyan kommunikáljuk a változásokat?
  • Mennyire legyenek ezek mélyrehatók?
Ezekre a kérdésekre nem lehet általános, „tanácsadói” típusú választ adni, hiszen az esetenként eltérő, vállalati szervezetre szabott. Milyen mintázatot kínál a változások kezelésére és a fejlődésre a Természet?



Az élő szervezetek akkor tudják a változásokat a leghatékonyabban feldolgozni, ha az egyén a csoportjával összehangoltan alkalmazkodik hozzájuk. Vállalati környezetben ennek a megfelelője az olyan egyéni coaching lehet, amely a szervezeti összefüggéseket is figyelembe veszi. Utóbbiakra viszont könnyebben láthatunk rá egy, a megszokottól eltérő, új perspektívából, főleg, ha az még kreatív ötleteket és inspiráló gondolatokat is kelt. 
A Lovak pedig pontosan ezt teszik, ha őket is bevonjuk a megoldáskeresésbe...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.